Hakkında

Zaman ne kadar hızlı geçiyor. Üniversitede öğretim üyesi olup, akademiye adım atalı 10 yılı geçmiş. Bu süre zarfında akademiden pek çok not biriktirdik.  Akademiden notlar dediğimiz aslında akşam eve gelince birbirimize anlattıklarımız. Ya başımıza gelenler, ya da yakın çevremizdeki akademisyen arkadaşlarımızdan dinlediklerimiz.

Yıllar içinde pek çok hata yaptık, işlerin yolunda gitmediği sayısız gün oldu. Ama sonunda ders hazırlamayı, öğrencilerimizle çalışmayı, proje yazmayı, YÖK’le yaşamayı, egolarla boğuşmayı, Türkiye’de akademisyen olmayı öğrenir gibi olduk.  Bunları bir yerlerde yazma fikrimiz yaklaşık iki yıldır vardı.  Zaman zaman aklımızdan tamamen çıktı; zaman zamansa aklımızdan bir türlü çıkmadı.

Şimdi biz yazalım; sizler okuyun, hatta yazın diyoruz. Benzer yollardan geçecek ya da geçmiş pek çok insan var. Bir el atsak sadece Pınar ve İlker’in değil hepimizin akademiden notları olur burası. Çok da güzel olur.

Öyle ya da böyle başladık bakalım…

Pınar (@pyolum) – İlker (@sibirbil)


Bol Bilim’e ulaşmak için @BolBilim ve bolbilim@gmail.com

Hakkında” üzerine 3 yorum

  1. Merhaba
    Böyle bi sitenin olduğunu bilmiyordum.twt da görünce hemen inceledim ve çoğu yazınızı okudum.2013 yılında matematik den mezun oldum Hocaları min önerisi ile 3 yılda bitirdim.Tek bit hayalim vardı akademisyenlik.Ama bir türlü y.lisansa bile baslayamadim. Ailem çok ümitli benden.arkadaslarim ise artık kpss ye çalışıp atanmami daha fazla vakit kaybetmemi söylüyor. Oysa amacım kpss değil elbet teoremin içinde kaybolup gitmek.yeni şeyler bulmak.ozellikle uygulamali mat.de.dif denk.cozmeye çalışırken başımin ağrımasini özledim.Bize düşen zorlukları aşmak elbette hayaller ve hayatlar arasında gelip giderken bir yön belirlemeliyiz. Acaba yönümu bulmada yardimci olur musunuz

  2. selam
    doktoraya yeni başladım ve proje dersi ödevi için tübitak 1001 projesi yazma konusunu araştırırken sizi buldum. daha da kaybetmem 🙂

  3. Merhabalar, doktora proğramına başlamak için doğru adımları atmak ve bu adımları içselleştirmeye çalışırken sizinle karşılaştım. Benim durumumda olan bir kişi için okadar doğru yönlendirmelere ve doğru noktalara değinmişsiniz ki! Neredeyse tüm soru işaretlerinin çözümlenmesi adına, güzel fikirlerle yazınızı severek tamamladım diyebilirim. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s